III liga Wielkopolska Seniorów
Mecz UKS KSM Tęcza Kościan -Na Pięterku Poznań  2:4

VIII runda - 19-03-2006
wyniki na poszczególnych szachownicach:
 

1. I+ Dariusz Trafas 2105 - mf  Lubczyński Rafał     0:1
2. I++ Homski Paweł 2124 - I  Sieciechowicz Marcin 2064   1:0
3.  I    Mikołajczyk Ireneusz  1924 - I++Ścibor  Adam   0-1
4. II+     Sikora Tomasz  -   II Wesołowski Edgar 1678   0-1
5. II+ Kościański Roman    - II  Ratajczak Jędrzej   Remis
6.  k   Andrzejewska Anna 2001  - I Agata Wyczawska    Remis

Komentarz  :

Do bardzo ważnego meczu drużyna  Tęczy Kościan przystąpiła w osłabionym składzie. Bez Wojciecha Szymanowskiego i Mariusza Mikołajczyka którzy ze względu na osobiste sprawy nie mogli  zagrać. Natomiast drużyna Na Pięterku w najsilniejszym  podstawowym składzie z mistrzem Fide Rafałem Lubczyńskim - tegorocznym finalistą mistrzostw Polski juniorów do lat 20. Tak więc ew. wygrana czy remis byłby sukcesem Tęczy. Tak się nie stało. Najpierw Ireneusz Mikołajczyk nie poradził sobie z przeciwnikiem który wykorzystał przewagę pionka uzyskaną po dużej wymianie figur i przegrał. Następnie Anna Andrzejewska zgodziła się na remis po równej grze w pozycji gdzie pozostało po wieży. Remis nastąpił po kilku powtórzonych ruchach przeciwniczki Andrzejewskiej. Ewentualna kontynuacja na wygraną mogłaby nasza zawodniczkę pozbawić pół punktu.
Duże nadzieje wiązały dobre pozycje Tomasza Sikory i Romana Kościańskiego. Niestety, Tomek w  wygranej pozycji podłożył jakość a później mając remis w kieszeni przekroczył czas i przegrał.
Paweł Homski jak zwykle gra bardzo dobrze i przeciwnik nie zagrażał mu przez cała partię. Z przewagą dwóch pionów doprowadził spokojnie do wygranej.
Dariusz Trafas zagrał dobrą partię ale mistrz mimo ambitnej postawy Trafasa, wygrał po ataku wieżowym na króla.
W sytuacji gdy nie było możliwości nawet na remis dla drużyny - Roman Kościański  zgodził się na propozycję remisu. I było 4:2 dla Na Pięterku.