Mistrzostwa Europu Juniorów
Praga 16-26.08.2012
relacja sędziego FA Tadeusza Agacińskiego

 

Kolejne Mistrzostwa Europy Juniorów odbyły w Pradze w miejscowym Top Hotelu. Tym razem miałem przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu jako sędzia na osobiste zaproszenie organizatora. Czesi bardzo dobrze podołali zadaniom organizacyjnym, co bardzo mnie nie dziwi, gdyż zdecydowana większość ekipy praskiej miała ogromne doświadczenie z turniejów w Pardubicach.

Do hotelu mieli tylko wstęp organizatorzy, sędziowie ,zawodnicy, rodzice i członkowie delegacji. Oprócz dużej ekipy czesko-słowackiej najliczniejszą nacją wśród sędziów byli Polacy. Sędzią Głównym zawodów był IA Andrzej Filipowicz , był też IA Jarosław Pietraszewski z Krakowa i niżej podpisany.

Obawialiśmy się na początku tzw. sofijskich zasad tzn. zakaz remisów przed 40 posunięciem oraz zero tolerancji przy spóźnieniu na partię. Paradoksalnie najwięcej pracy pochłonęło wpisywanie partii do baz danych, bo taki był wymóg ECU.

W sumie impreza od strony sędziowskiej wypadła bardzo dobrze,  zaledwie kilka protestów na taką ilość partii to ewenement. Zrobiłem kilka fotografii, głownie z najstarszych grup wiekowych. Szczegółowe wyniki i fotogaleria również na stronie  www.eycc2012.eu

Sędzia FA Tadeusz Agaciński