Indywidualne Mistrzostwa Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego

Kościan 2019-02-21

Tradycyjnie zorganizowano w  Kościanie kolejne zawody o mistrzostwo Powiatowe Szkolnego Związku Sportowego. W zawodach Szkół podstawowych  wystartowało 9 szkól Powiatu Kościańskiego .
W konkurencji szkół ponadgimnazjalnych wystartowały 2 szkoły.
Zawody odbyły się w konkurencjach:

- rocznik 2000 -2002 / szkoły ponadgimnazjalne/

Zawody wygrał Antoni Zielonka z LO Kościan przed Mikołajem Mrukiem z ZSP Kościan.

W kategorii dziewczynek  startowała Natalia Pajkert z LO Kościan   która była 3-cia w swoim turnieju .

- rocznik 2003-2005 chłopcy .

Najlepszymi  zostali : 1. Maksymilian Naskręt  z SP Oborzyska Stare
                                  2. Tomasz Piotrowski z SP Krzywiń
                                  3.  Michał Szymczak z SP Krzywiń

Klasyfikacja drużynowa / wg zasad Chessarbiter  /:
   

1. SP Krzywiń 3 10,0        
        2   Piotrowski, Tomasz 4,0
        3   Szymczak, Michał 3,5
        9   Prusak, Mikołaj 2,5
2. SP 1 Kościan 4 9,0        
        6 V Wojciechowski, Mateusz 3,0
        7   Stanisławski, Mateusz 3,0
        11   Maciejewski, Fabian 2,0
        15   Ratajczak, Mateusz 1,0
3. SP Oborzyska Stare 2 6,5        
        1 V Naskręt, Maksymilian 4,5
        12   Walachowski, Szymon 2,0
4. SP Lubiń 2 5,0        
        8   Mróz, Aleksander 3,0
        10   Kraśniewski, Krystian 2,0
5. SP Śmigiel 1 3,0        
        5 II Tomowiak, Dominik 3,0
6. SP Bieżyń 2 1,0        
        14   Tomczak, Tobiasz 1,0
        16   Mielcarek, Michał 0,0

wyniki  szczegółowe : http://www.chessarbiter.com/turnieje/open.php?turn=2019/ti_1233&n=

- rocznik 2003-2005 dziewczynki :
                                 1. Marta Kostrzewska SP Lubiń
                                 2. Julia Stasiak            SP Śmigiel
                                 3. Aleksandra Kraśniewska SP Krzywiń

Klasyfikacja drużynowa / wg zasad Chessarbiter  /:

1. SP Lubiń 2 6,0        
        1   Kostrzewska, Marta 4,0
        9   Prusak, Wiktoria 2,0
2. SP Oborzyska Stare 2 5,5        
        5   Głowacka, Zofia 3,0
        6   Głowacka, Marta 2,5
3. SP Śmigiel 1 4,0        
        2 III Stasiak, Julia 4,0
4. SP Krzywiń 1 3,5        
        4   Kraśniewska, Aleksandra 3,5
5. SP 1 Kościan 2 3,0        
        10   Szabel, Żaklin 1,5
        11   Szabel, Weronika 1,5
6. SP Bieżyń 1 2,5        
        7   Krawczyk, Karolina 2,5
7. SP Jerka 1 2,0        
        8   Szczepaniak, Karolina 2,0

Szczegółowe wyniki :  http://www.chessarbiter.com/turnieje/open.php?turn=2019/ti_1234&n=

- Rocznik 2006 i młodsi - chłopcy :
                                 1. Wiktor Skrzypczak  SP Śmigiel
                                 2. Szymon Wojciechowski SP1 Kościan
                                 3. Jan Kordusiak SP 3 Kościan

Klasyfikacja drużynowa / wg zasad Chessarbiter  /:

1 SP 1 Kościan 5 11,5        
        2 V Wojciechowski, Szymon 4,0
        10   Józefowski, Franciszek 2,5
        13   Bischof, Kacper 2,0
        14   Klemenski, Dawid 2,0
        17   Stanisławski, Franciszek 1,0
2 SP Śmigiel 3 11,0        
        1 IV Skrzypczak, Wiktor 4,5
        4 III Dorynek, Adam 3,5
        7 V Los, Bogusz 3,0
3 SP Krzywiń 3 7,5        
        6   Płocieniak, Jakub 3,0
        8   Leonarczyk, Bartosz 3,0
        15   Leonarczyk, Hubert 1,5
4 SP 3 Kościan 1 4,0        
        3 IV Kordusiak, Jan 4,0
5 SP Jerka 2 4,0        
        9   Kobus, Aleksander 3,0
        16   Piotrowicz, Nikodem 1,0
6 SP Oborzyska Stare 1 3,0        
        5 V Maćkowiak, Norbert 3,0
7 SP Lubiń 1 2,0        
        11   Grobelny, Jan 2,0
8 SP Bieżyń 1 2,0        
        12   Jankowski, Przemysław 2,0

11,5

 

szczegółowe wyniki : http://www.chessarbiter.com/turnieje/open.php?turn=2019/ti_1232&n=

- Rocznik 2006 i młodsze -  dziewczynki

                                 1. Lena Łupicka SP Śmigiel
                                 2. Julia Wieczorek SP Śmigiel
                                 3. Joanna Hałas     SP Śmigiel

Klasyfikacja drużynowa / wg zasad Chessarbiter  /:

1 SP Śmigiel 3 12,0        
        1 II Łupicka, Lena 5,0
        2 II Wieczorek, Julia 4,0
        3 III Hałas, Joanna 3,0
2 SP Lubiń 2 5,5        
        4   Ruta, Antonina 3,0
        6   Duda, Zuzanna 2,5
3 SP Jerka 2 3,0        
        7   Żak, Natalia 2,0
        9   Kamińska, Agata 1,0
4 SP 4 Kościan 1 2,5        
        5 V Szymanowska, Adrianna 2,5
5 SP Bieżyń 1 2,0        
        8   Strzelska, Maja 2,0


szczegółowe wyniki : http://www.chessarbiter.com/turnieje/open.php?turn=2019/ti_1235&n=

klasyfikacja generalna Szkól Podstawowych uwzględniająca wszystkie  turnieje mistrzostw :

1. Szkoła Podstawowa w Śmiglu               30 pkt
2. Szkoła Podstawowa  nr 1 w Kościanie  23,5 pkt
3. Szkoła Podstawowa w Krzywiniu          21 pkt
4. Szkoła Podstawowa w Lubiniu              18,5 pkt
5. Szkoła Podstawowa w  Starych Oborzyskach   15 pkt
6. Szkoła Podstawowa w Jerce                   9 pkt
7. Szkoła Podstawowa w Bieżyniu             7,5 pkt
8. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kościanie    4 pkt
9. Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościanie    2,5 pkt

 

TURNIEJE sędziowali : Witold Hadyniak, Roman Frąckowiak i Stefan Langner